Magazin OnlinePersoane FiziceBusiness
1181@moldtelecom.md 0(22)700-700
CatalogCaută produse
new

Confidențialitate și cookie-uri

Acest site folosește cookie-uri

Folosim cookie-uri necesare pentru funcționarea site-ului și, numai cu acordul dvs., module pentru analiză, măsurarea performanței și publicitate. Puteți accepta toate, respinge modulele opționale sau seta preferințele pe categorii.

Politica privind modulele cookie
Magazin Online
Laptop
ASUS Vivobook S16 S3607VA Core 5 210H

Vivobook S16 S3607VA Core 5 210H

16 GB / 512 GB / Cool Silver
ASUS Vivobook S16 S3607VA Core 5 210H
Acasă › Magazin › Laptop › ASUS Vivobook S16 S3607VA Core 5 210H › ASUS Vivobook S16 S3607VA Core 5 210H 16 GB / 512 GB / Cool Silver

ASUS Vivobook S16 S3607VA Core 5 210H 16 GB / 512 GB / Cool Silver

ASUS Vivobook S16 S3607VA Core 5 210H 16 GB / 512 GB / Cool SilverASUS Vivobook S16 S3607VA Core 5 210H 16 GB / 512 GB / Cool Silver — imaginea 2ASUS Vivobook S16 S3607VA Core 5 210H 16 GB / 512 GB / Cool Silver — imaginea 3

Cumpără ASUS Vivobook S16 S3607VA Core 5 210H 16 GB / 512 GB în Moldova. 15.999 MDL, garanție oficială, livrare 1-4 zile, credit 0%. Verifică stocul.

Laptop ASUS Vivobook S16 S3607VA Core 5 210H, 16 GB, 512 GB SSD

ASUS Vivobook S16 S3607VA este un laptop de 16 inch pentru birou, studii și acasă. Varianta aceasta este în culoarea argintiu (Cool Silver), cu 16 GB de memorie DDR5 și SSD de 512 GB. Lucrează pe procesorul Intel Core 5 210H, are ecran de 144 Hz și cântărește 1.70 kg.

Ecran de 16 inch la 144 Hz

Panoul IPS-level de 16 inch are rezoluția 1920 x 1200 și formatul 16:10, mai înalt decât 16:9: vezi mai multe rânduri dintr-un document sau tabel. Rata de 144 Hz face derularea și mișcarea cursorului mai fluide. Luminozitatea este de 300 cd/m², suprafața este anti-glare, iar gama de culori acoperă 45% NTSC.

Intel Core 5 210H și 16 GB DDR5

Procesorul are 8 nuclee și 12 fire de execuție și ajunge până la 4.8 GHz. Grafica Intel UHD este integrată. Memoria de 16 GB DDR5 este formată din 8 GB pe placă și un modul SO-DIMM de 8 GB; ASUS indică 16 GB ca maxim, deci nu se poate extinde. SSD-ul PCIe 4.0 NVMe are 512 GB, iar în laptop este un singur slot M.2 2280.

Cameră Full HD cu IR și tastatură iluminată

Camera web Full HD are senzor IR pentru deblocare cu fața prin Windows Hello, după ce instalezi Windows, și obturator fizic. Tastatura are iluminare, bloc numeric și cursă de 1.7 mm. Microfoanele array preiau vocea în apeluri.

Baterie de 70 Wh, 1.70 kg

Acumulatorul are 70 Wh și se încarcă prin USB-C cu adaptorul de 65 W. Laptopul cântărește 1.70 kg, are între 1.59 și 1.79 cm grosime și respectă standardul militar american MIL-STD 810H pentru rezistență.

Porturi și conexiuni

Are două porturi USB-C 3.2 Gen 1 cu ieșire video și încărcare, două USB-A 3.2 Gen 1, HDMI 1.4 și mufă audio de 3.5 mm. Fără fir folosește Wi-Fi 6 (2x2) și Bluetooth 5.2. Configurația vine fără sistem de operare.

  • Brand: ASUS
  • Model: Vivobook S16 S3607VA Core 5 210H
  • Caracteristici: 16 GB / 512 GB / Cool Silver
  • Disponibilitate: Stoc epuizat

Specificații

TipLaptop
Tip carcasăLaptop Classic
Sistem de OperareFără sistem de operare
CuloareArgintiu
Nuanță culoareCool Silver
ModelASUS Vivobook S16 S3607VA (S3607VA-RP095)
RezistențăUS MIL-STD 810H
Diagonala ecranului16 inch
Tip panouIPS-level
Rezoluția display-ului1920 x 1200 (WUXGA)
Luminozitate300 cd/m²
Suprafață displayAnti-Glare
Aspect imagine16:10
Rata de reîmprospătare144 Hz
Gama de culori45% NTSC
ProcesorIntel Core 5
Model/Număr procesorIntel Core 5 210H
Număr nuclee8 (12 fire de execuție)
Frecvență procesor2.2 GHz, până la 4.8 GHz
Memorie cache12 MB
Memoria RAM16 GB DDR5 (8 GB pe placă + 8 GB SO-DIMM)
Memorie maximă16 GB
Capacitate stocare512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 NVMe
Placă videoIntel UHD Graphics (integrată)
Conector audio3.5 mm combo audio
USB Type-C2x USB-C 3.2 Gen 1 (ieșire video, încărcare), 2x USB-A 3.2 Gen 1
HDMI1x HDMI 1.4
Wi-FiWi-Fi 6 (802.11ax 2x2), dual-band
Bluetooth5.2
Tip de baterieLi-ion, 4 celule
Capacitate baterie70 Wh
Greutate1.70 kg
Lățime35.70 cm
Adâncime25.06 cm
Înălțime1.59 – 1.79 cm
TastaturăCu iluminare și NumPad, cursa tastelor 1.7 mm
Boxe încorporateDa
Cameră WebFull HD cu IR (Windows Hello) și obturator
Microfon încorporatDa, array
Scanner de amprenteNu
Adaptor de alimentare65 W, USB Type-C
ColorCool Silver
  • Preț cu abonament: 15.999 MDL
  • Preț standard: 16.320 MDL
  • Rate de la: 680 MDL/lună

Toate produsele ASUS

Întrebări frecvente

Se poate mări memoria RAM la ASUS Vivobook S16 S3607VA?
Nu peste 16 GB. Laptopul are 8 GB DDR5 pe placă și un slot SO-DIMM ocupat de un modul de 8 GB, iar ASUS indică 16 GB ca memorie maximă.
Ce rată de reîmprospătare are ecranul?
144 Hz. Ecranul are 16 inch, rezoluția 1920 x 1200 (16:10), 300 cd/m² și suprafață anti-glare.
Are tastatura iluminare?
Da. Tastatura are iluminare, bloc numeric și cursa tastelor de 1.7 mm.
Vine cu Windows?
Nu, configurația S3607VA-RP095 vine fără sistem de operare. Camera IR pentru Windows Hello funcționează după ce instalezi Windows.
Ce culori are ASUS Vivobook S16 S3607VA?
ASUS îl produce în două culori: Matte Gray (gri mat) și Cool Silver (argintiu).

https://www.moldtelecom.md/ro/eshop/laptopuri/asus-vivobook-s16-s3607va-core-5-210h-16gb-512gb-cool-silver/