Magazin OnlinePersoane FiziceBusiness
1181@moldtelecom.md 0(22)700-700
CatalogCaută produse
new

Confidențialitate și cookie-uri

Acest site folosește cookie-uri

Folosim cookie-uri necesare pentru funcționarea site-ului și, numai cu acordul dvs., module pentru analiză, măsurarea performanței și publicitate. Puteți accepta toate, respinge modulele opționale sau seta preferințele pe categorii.

Politica privind modulele cookie
Magazin Online
Laptop
Acer Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U

Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U

16 GB / 512 GB
Acer Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U
Acasă › Magazin › Laptop › Acer Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U 16 GB / 512 GB

Acer Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U 16 GB / 512 GB

Acer Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U 16 GB / 512 GBAcer Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U 16 GB / 512 GB — imaginea 2Acer Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U 16 GB / 512 GB — imaginea 3Acer Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U 16 GB / 512 GB — imaginea 4Acer Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U 16 GB / 512 GB — imaginea 5

Cumpără Acer Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U 16 GB / 512 GB în Moldova. 12.999 MDL, garanție oficială, livrare 1-4 zile, credit 0%. Stoc disponibil.

Laptop Acer Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U, 16 GB, 512 GB SSD

Acer Extensa 15 EXO15-41 este un laptop de 15.6 inch pentru lucru, școală și treburile de acasă. Varianta aceasta are carcasa în nuanța Lunar Grey, 16 GB de memorie DDR4 și un SSD de 512 GB. Lucrează pe procesorul AMD Ryzen 5 7430U cu 6 nuclee. Cântărește 1.39 kg și are 1.7 cm grosime, deci intră ușor în rucsac.

Ecran IPS de 15.6 inch, Full HD

Panoul IPS are rezoluția 1920 x 1080, formatul 16:9 și rata de 60 Hz. Suprafața anti-glare reduce reflexiile de la ferestre și lămpi. Gama de culori este de 45% NTSC: potrivită pentru documente, navigare și filme, mai puțin pentru editare foto.

Ryzen 5 7430U și 16 GB de memorie

Procesorul pornește de la 2.3 GHz și urcă până la 4.3 GHz, cu 12 fire de execuție. Grafica AMD Radeon este integrată în procesor. Cu 16 GB de RAM poți ține deschise browserul cu multe file, un tabel și un apel video în același timp. SSD-ul PCIe 4.0 NVMe de 512 GB pornește sistemul și deschide fișierele repede.

Porturi pentru birou: USB-C, HDMI, rețea

Ai două porturi USB-C 3.2 Gen 1, un USB-A 3.2 Gen 1, un USB 2.0, ieșire HDMI și mufă RJ-45 pentru Gigabit Ethernet. Fără fir, laptopul folosește Wi-Fi 6 (802.11ax, 2x2) și Bluetooth 5.2. Adaptorul de 65 W vine în cutie.

Baterie, tastatură și apeluri video

Acer indică până la 8 ore de funcționare de la baterie; timpul real depinde de luminozitate și de programe. Tastatura are bloc numeric, dar nu are iluminare. Pentru apeluri ai cameră web, microfon și două difuzoare.

Fără Windows preinstalat

Această configurație vine cu eShell de la Acer, nu cu Windows. Sistemul de operare se instalează separat.

  • Procesor: AMD Ryzen 5 7430U, 6 nuclee, până la 4.3 GHz
  • Memorie: 16 GB DDR4
  • Stocare: 512 GB SSD PCIe 4.0 NVMe
  • Ecran: 15.6 inch, IPS, 1920 x 1080, anti-glare
  • Conectivitate: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, Gigabit Ethernet
  • Greutate: 1.39 kg
  • Brand: Acer
  • Model: Extensa 15 EXO15-41 Ryzen 5 7430U
  • Caracteristici: 16 GB / 512 GB
  • Disponibilitate: În stoc

Specificații

TipLaptop
Tip carcasăLaptop Classic
Sistem de OperareeShell (fără Windows)
CuloareGri
Nuanță culoareLunar Grey
ModelAcer Extensa 15 EXO15-41-R8P4 (NX.EL5EU.008)
Diagonala ecranului15.6 inch
Tip panouIPS
Rezoluția display-ului1920 x 1080 (Full HD)
Luminozitate250 cd/m²
Suprafață displayAnti-Glare
Aspect imagine16:9
Rata de reîmprospătare60 Hz
Gama de culori45% NTSC
Nume cod procesorBarcelo-R
ProcesorAMD Ryzen 5
Model/Număr procesorAMD Ryzen 5 7430U
Număr nuclee6 (12 fire de execuție)
Frecvență procesor2.3 GHz, până la 4.3 GHz
Memorie cache16 MB L3
Memoria RAM16 GB DDR4
Capacitate stocare512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 NVMe
Placă videoAMD Radeon Graphics (integrată)
Conector audio3.5 mm combo audio
USB Type-C2x USB-C 3.2 Gen 1, 1x USB-A 3.2 Gen 1, 1x USB 2.0
HDMI1x HDMI 1.4
EthernetGigabit Ethernet (RJ-45)
Wi-FiWi-Fi 6 (802.11ax 2x2)
Bluetooth5.2
Tip de baterieLi-ion
Capacitate baterie53 Wh
Timp operare bateriePână la 8 ore
Greutate1.39 kg
Lățime36.07 cm
Adâncime23.48 cm
Înălțime1.7 cm
TastaturăCu NumPad, fără iluminare
Boxe încorporateDa, 2 difuzoare
Cameră Web1080p Full HD
Microfon încorporatDa
Scanner de amprenteNu
Cititor de carduriNu
Adaptor de alimentare65 W, USB Type-C
ColorLunar Grey
  • Preț cu abonament: 12.999 MDL
  • Preț standard: 13.800 MDL
  • Rate de la: 575 MDL/lună

Toate produsele Acer

Întrebări frecvente

Are Windows preinstalat Acer Extensa 15 EXO15-41?
Nu. Configurația NX.EL5EU.008 vine cu eShell de la Acer, fără Windows. Sistemul de operare se instalează separat.
Are tastatura iluminare?
Nu. Conform specificațiilor Acer, tastatura nu are iluminare. Are însă bloc numeric.
Ce porturi are laptopul?
Două USB-C 3.2 Gen 1, un USB-A 3.2 Gen 1, un USB 2.0, HDMI, RJ-45 pentru Gigabit Ethernet și mufă audio de 3.5 mm. Nu are cititor de carduri.
Cât cântărește Acer Extensa 15 EXO15-41?
Cântărește 1.39 kg. Dimensiunile sunt 360.7 x 234.8 mm, iar grosimea este de 16.95 mm.
Cât ține bateria?
Acer indică până la 8 ore. Timpul real depinde de luminozitatea ecranului și de programele folosite. Adaptorul de 65 W este inclus.

https://www.moldtelecom.md/ro/eshop/laptopuri/acer-extensa-15-exo15-41-ryzen-5-7430u-16gb-512gb-lunar-grey/