Хотите подключить одну из услуг Moldtelecom? Оставьте свой номер телефона и мы предоставим вам лучшие предложения.
Format: 02XXXXXXX, 06XXXXXXX, 07XXXXXXX
Șef serviciu securitate informațională, control fraude și monitorizare acces | Tehnologii informaționale
Место: or. Chișinău
Дата публикации: 2020-01-23
Moldtelecom Chat
Deschide Moldtelecom Chat
Atribuții de funcție:
  • asigură coordonarea lucrărilor ce țin de securitatea informației în toate subdiviziunile companiei, la toate etapele ciclului tehnologic: creare, transfer, prelucrare și transmitere, în conformitate cu politica de securitate informațională a companiei
  • coordonează acordarea accesului la resursele Informaționale, accesul pe teritoriul companiei a persoanelor fizice și juridice inclusiv a transportului auto
  • analizează zilnic rapoartele statistice de activitate și de evidenţă a fraudelor identificate, a incidentelor de securitate şi întreprinde măsuri de coordonare, soluţionare sau conlucrare cu subdiviziunile structurale ale S.A. „Moldtelecom” implicate direct în soluţionarea acestor fraude și incidente, cu înaintarea soluțiilor de evitare ulterioara a apariţiei acestora
  • participă la elaborarea proiectelor de ordine și luarea deciziilor de planificare și modernizare continuă a soluțiilor anti fraudă, soluțiilor de securizare a rețelei corporative și tehnice, și securității informaționale per total în S.A. ”Moldtelecom”
  • asigură interacțiunea cu structurile externe responsabile de domeniul securității informaționale, fraude și domeniul protecției datelor cu caracter personal (ședințe de lucru, comisii comune pentru elucidare incidente de securitate cu structurile CTS și IGP, CCCI ale MAI; raportări, notificări și aprobări către Centrul Național privind Protecția Datelor cu Caracter Personal, etc.)
  • elaborează și actualizează în colaborare cu Departamentele Tehnologii Informaționale și Tehnic (în continuare DTI și DT) regulile, nivelurile de acces și politicile de securitate aplicate pe sistemele de protecție IT (Firewall, DLP, IDS, IPS, etc.)
  • petrece proceduri de audit îndreptate întru identificarea deficiențelor, riscurilor, erorilor și vulnerabilităților IT atât ale rețelei corporative cât și celei de telecomunicații
  • prezintă dări de seamă lunare/săptămânale și note informative la necesitate sau la solicitarea conducerii companiei privind sarcinile de analiză fraude și asigurare securitate, etc.
Cerințe față de candidat:
  • cunoștințe profunde în domeniul tehnologiilor securității informaționale, tehnologiilor de telecomunicații și IT, experiență avansată în domeniul deservirii tehnicii de calcul și de rețea
  • cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă, cunoașterea limbii engleze în limita necesară exercitării obligațiunilor de serviciu
  • cunoaşterea arhitecturală a structurii rețelei echipamentelor de acces, agregare, distribuție și cor din cadrul companiei S.A.„Moldtelecom”, funcţionarea acestora și metode de securizare IT
  • cunoștințe ale pieței echipamentului de rețea și de securitate informațională din R. Moldova; tehnici de securizare de perimetru, pază și acces.
Ce oferim:
  • grafic de lucru full time (8 ore)
  • pachet atractiv de recompense și beneficii
  • program de dezvoltare continuă prin traininguri
  • evoluția în carieră
  • mediu prietenos.
Если вас заинтересовала вакансия, и вы соответствуете вышеупомянутым требованиям, мы рекомендуем вам отправить свое резюме на электронный адрес cariera@moldtelecom.md
Мы свяжемся только с кандидатами, прошедшими предварительную проверку
Спасибо за ваш интерес в стремлении сделать карьеру в нашей команде!
Подай заявку
Indeplineste ancheta si aplica la postul vacant fara de a transmite CV.

Файл не выбран
Fiecare a 2 lună de abonament gratuit, timp de 1 an!
Alege un abonament de Internet prin fibră optică, Internet+TV, Telefonie mobilă sau Internet mobil și 6 luni timp de 1 an, plata de abonament este 0 lei.
Serviciile Selectate
Televiziune 124 canale cu 28 HD
Internet 100 Mbps
Preţ 290 lei lunar
Perioadă Promo 6 luni
Стандартная
Цена
Промо
Цена
Serviciul livrare acasă este disponibil de luni până sâmbătă, între orele 9.00 şi 18.00. Completează formularul de mai sus. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.
Back to top
call_center