Хотите подключить одну из услуг Moldtelecom? Оставьте свой номер телефона и мы предоставим вам лучшие предложения.
Format: 02XXXXXXX, 06XXXXXXX, 07XXXXXXX
Manager vânzări Door to Door | Vânzări
Место: or. Chișinău, or.Bălți
Дата публикации:
Moldtelecom Chat
Deschide Moldtelecom Chat
Atribuții de funcție:
  • Este responsabil cu activitatea de dezvoltare a canalelor de vânzări prin managementul direct și indirect al agenților de vânzări din canalul D2D, prin implementarea celor mai bune soluții de promovare a serviciilor Companiei
  • Este responsabil pentru atingerea obiectivelor de vânzări și a indicatorilor de performanță comerciali și financiari definiți în planul de afaceri pentru canalul D2D
  • Definește măsuri și modalități de îmbunătățire a performanței echipei, a procesului de vânzare și a tehnicilor de vânzare
  • Prin intermediul echipei din subordine efectuează promovarea și vânzarea directă prin canalul „Door to Door” a serviciilor de acces bandă largă / IPTV pe segmentul Retail în baza sarcinilor trasate şi planificărilor aprobate prin acte interne ale organizaţiei
  • Analizează cererea și oferta pe piața, și identifică clienții țintă de dezvoltare a rețelei de comunicații electronice în teritoriu Republicii Moldova, prezintă propuneri şi recomandări comerciale cu scopul sporirii vânzărilor
  • Analizează atractivitatea și activitatea concurenților în baza căreia prezintă spre examinare propuneri de îmbunătățire a activității canalului D2D, majorare a productivităţii muncii, deservire a clienţilor, şi calităţii serviciilor prestate
  • Asigură îndeplinirea indicilor economici şi calitativi planificaţi
  • Întocmește rapoarte privind activitățile desfăşurate şi rezultatele obţinute conform mecanismului stabilit de superiori (zilnic, săptămânal, lunar)
Cerințe față de candidat:
  • Studii superioare universitare în economie, afaceri sau comunicații electronice
  • Cunoștințe de bază în comunicații electronice, produse şi servicii IT
  • Cunoașterea calculatorului la un nivel avansat, în special a instrumentelor MS Office
  • Cunoaşterea limbilor române, ruse (engleze – se va considera avantaj)
  • Experiență de minim 1 an în managementul direct sau indirect al agenților de vânzări
  • Experiență dovedită în roluri ce presupun interacțiunea cu clienții
  • Capacitate de a rezolva rapid problemele
  • Abilități analitice și conceptuale foarte bune
  • Orientat spre afaceri / extrem de motivat şi întreprinzător
  • Orientat spre client
  • Capacitate de motivare şi persuasiune
  • Abilități excelente de prezentare şi negociere
  • Nivel înalt de implicare
  • Abilitate de a lucra bine sub presiune
  • Posesor al carnetului de conducere categoria B
Ce oferim:
  • Pachet salarial atractiv + Bonus de performanță
  • Pachet corporativ pentru convorbiri telefonice
  • Prețuri speciale pentru serviciile companiei
  • Compensarea cheltuielilor de odihnă
  • Compensarea cheltuielilor cu activități sportive
  • Oportunități de învățare și creștere în carieră
undefined
Если вас заинтересовала вакансия, и вы соответствуете вышеупомянутым требованиям, мы рекомендуем вам отправить свое резюме на электронный адрес cariera@moldtelecom.md
Мы свяжемся только с кандидатами, прошедшими предварительную проверку
Спасибо за ваш интерес в стремлении сделать карьеру в нашей команде!
Подай заявку
Indeplineste ancheta si aplica la postul vacant fara de a transmite CV.

Файл не выбран
Fiecare a 2 lună de abonament gratuit, timp de 1 an!
Alege un abonament de Internet prin fibră optică, Internet+TV, Telefonie mobilă sau Internet mobil și 6 luni timp de 1 an, plata de abonament este 0 lei.
Serviciile Selectate
Televiziune 124 canale cu 28 HD
Internet 100 Mbps
Preţ 290 lei lunar
Perioadă Promo 6 luni
Стандартная
Цена
Промо
Цена
Serviciul livrare acasă este disponibil de luni până sâmbătă, între orele 9.00 şi 18.00. Completează formularul de mai sus. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.
Back to top
call_center