Подпишись на рассылку для получения последних предложений!
Я подписываюсь!
Inginer de sistem în informatică, administrare infrastructură IT | Tehnologii informaționale
Место: or. Chișinău
Дата публикации: 2019-10-17
Atribuții de funcție:
  • analiza, diagnosticarea şi soluţionarea problemelor apărute la nivel hardware & software
  • configurare, întreţinere şi reparea echipamentelor
  • elaborarea caietelor de sarcini, procedurilor de verificare –validare-testare etc.
  • administrarea sistemelor destinate securitatii informationale
  • identificarea şi soluţionarea incidentelor de funcţionare a sistemelor informationale
  • administrarea şi mentenanţa sistemelor informationale
  • interacționarea cu grupurile de suport intern si extern
  • monitorizarea proceselor executate de sistemele informaționale
Cerințe față de candidat:
  • studii superioare /certificări în domeniul IT sau telecomunicaţii
  • experienţă de muncă în administrarea sistemelor informaţionale
  • cunostinte in domeniul administrarii sistemelor de operare din familia UNIX, Linux, Windows
  • cunostinte in domeniul administrarii Microsoft Active Directory, Exchange Server etc.
  • cunostinte in domeniul retelelor si tehnologiilor de retea si securitate informationala: Cisco, Huawei, MikroTik
  • cunostinte in domeniul administrarii, optimizarii si suport a serverelor, analiza logurilor
  • cunoasterea a SGBD Oracle din partea administrarii de sistem
  • competențe în administrarea sistemelelor de monitoring Centrion, Nagios
  • cunoasterea functionarii sistemelor de stocarea a datelor (storage)
  • cunoaşterea a limbii engleze cu dialect tehnic (abilitatea de a comunica, de a lucra cu documente de ordin tehnic şi de a compune scrisori)
Ce oferim:
  • grafic de lucru full time (8 ore)
  • pachet atractiv de recompense și beneficii
  • program de integrare și dezvoltare continuă prin traininguri
  • evoluția în carieră
  • mediu prietenos
Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md, menţionînd postul pentru care aplică (consultant client). Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu. Informaţii adiţionale la tel. (022) 570-731.
Если вас заинтересовала вакансия, и вы соответствуете вышеупомянутым требованиям, мы рекомендуем вам отправить свое резюме на электронный адрес cariera@moldtelecom.md
Мы свяжемся только с кандидатами, прошедшими предварительную проверку
Спасибо за ваш интерес в стремлении сделать карьеру в нашей команде!
Подай заявку
Fiecare a 2 lună de abonament gratuit, timp de 1 an!
Alege un abonament de Internet prin fibră optică, Internet+TV, Telefonie mobilă sau Internet mobil și 6 luni timp de 1 an, plata de abonament este 0 lei.
Serviciile Selectate
Modifică
Televiziune 124 canale cu 28 HD
Internet 100 Mbps
Preţ 290 lei lunar
Perioadă Promo 12 luni
Vezi oferta
Standart
Serviciul livrare acasă este disponibil de luni până sâmbătă, între orele 9.00 şi 18.00. Completează formularul de mai sus. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.
Back to top