|
16 Noiembrie 2006
|
|
Începând cu 1 decembrie 2006, intră în vigoare următoarele tarife privind: Tariful pentru asistenţa tehnică la domiciliu sau oficiu pentru accesul la serviciile Internet, chemarea personalului tehnic pentru configurarea echipamentului abonatului Descriere serviciu Tarif, lei Asistenţa tehnică la domiciliu sau oficiu, 120
chemarea personalului tehnic pentru
configurarea echipamentului abonatului
Note:
- Tariful include TVA şi este unic pentru toţi utilizatorii.
- Tariful se aplică pentru toate serviciile Internet pentru configurarea echipamentului clientului, în afara de serviciul Internet dedicat.
Tariful pentru schimbarea modemului propriu al abonatului serviciului MaxDSL cu modemul Moldtelecom
|
Descriere serviciu |
Tarif, lei |
|||
|
Pentru schimbarea modemului propriu al abonatului cu modemul Moldtelecom, fără configurare suplimentară |
diferenţa tarifelor între conectarea la serviciul MaxSDL cu alocarea modemului şi conectarea la serviciul MaxDSL fără alocarea modemului |
Note:
- Tariful este unic pentru toţi utilizatorii.
- Tariful pentru schimbarea modemului propriu al abonatului cu modemul Moldtelecom se calculează ca diferenţa dintre tarifele pentru conectarea la serviciul MaxDSL cu alocarea modemului şi fără alocarea modemului (600 lei – 120 lei) şi, la moment, constituie 480 lei (tarif cu TVA).








